ZUEA AUTOMATYKA jako firma z doświadczeniem przedstawicieli tradycyjnych obszarów branży automatyki prowadzi sprzedaż systemów sterowania wykorzystywanych w aplikacjach dedykowanych kontroli pracy maszyn i urządzeń, sterowaniu linii technologicznych i infrastrukturalnych oraz dziedzinom spoza szeroko pojętego przemysłu. Całości dopełnia pełny zakres usług od projektowania, budowy i montażu po modernizację i naprawę istniejących systemów.

Sterowniki programowalne PLC sercem systemu?
Wydawać by się mogło, że funkcjonujące od kilkudziesięciu lat sterowniki programowalne PLC powoli odchodzą do „lamusa”. Nic bardziej mylnego! To nadal jeden z najważniejszych elementów systemów sterowania, pomimo że posiadamy obecnie znacznie szersze możliwości w postaci przekaźników programowalnych do kontrolerów i komputerów przemysłowych. Z doświadczenia wiemy, że ich popularność wynika przede wszystkim z parametrów środowiskowych, niezawodności i dostępności. Ponadto wpływ przyzwyczajenia użytkowników oraz określone standardy działające w przedsiębiorstwach są nie bez znaczenia. Zatem sterowniki programowalne PLC, zajmując centralne miejsce w wielu systemach sterowania, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem przede wszystkim producentów maszyn oraz klientów z branż związanych z tzw. produkcją dyskretną (produkcja wyróżniających się i zliczalnych jednostek wyrobów). Szczególnie dotyczy to przemysłu spożywczego, gdzie konieczność stałego podnoszenia jakości produkcji wymusza niejako obecność dedykowanego systemu sterowania maszynami i urządzeniami. Nie obędzie się bez niego przemysł motoryzacyjny i energetyka z efektywnym wykorzystaniem w elektrowniach, podstacjach i systemach dystrybucji. Z powodzeniem służy w obiektach komercyjnych i budynkach użyteczności publicznej oraz w transporcie.

Sterowanie maszynami i liniami produkcyjnymi – oferta

Systemy sterowania maszynami i urządzeniami, jakie proponujemy wszystkim klientom, cechuje indywidualne dostosowanie do potrzeb w oparciu o najlepsze rozwiązania techniczne z gwarancją bezpieczeństwa, niezawodności i przede wszystkim efektywności. Wykonujemy między innymi:

  • projekty, budowy, montaż i modernizacje systemów sterowania maszynami i urządzeniami z wykorzystaniem programowalnych sterowników logicznych (PLC), komputerów przemysłowych i paneli operatorskich HMI (interfejs Człowiek – Maszyna; część maszyny, która umożliwia operatorowi sterowanie oraz wizualizuje aktualny jej stan),
  • wyposażenie maszyn w dodatkowe urządzenia kontrolno-pomiarowe, takie jak: czujniki, mierniki, przetworniki, rejestratory, wskaźniki itp.,
  • montaż urządzeń wykonawczych, takich jak: silniki, siłowniki, zawory, napędy, pompy, przepustnice,
  • projektowanie i montaż szaf sterowniczych,
  • kontrolę produkcji z wykorzystaniem odpowiedniej technologii,
  • monitorowanie parametrów pracy maszyn,
  • sygnalizację stanów awaryjnych.