Systemy monitoringu wilgotności i temperatury
Dla szeroko pojętej produkcji żywności zagwarantowanie odpowiedniego monitoringu temperatury i wilgotności staje się wręcz koniecznością. Zapewnienie określonego terminu przydatności do spożycia wytwarzanych produktów żywnościowych wymaga również odpowiednich warunków magazynowania. Podsumowując: od momentu produkcji, poprzez transport i dystrybucję do finalnej sprzedaży konsumentom, produkt chłodzony lub głęboko mrożony powinien być składowany w określonej dla danego asortymentu temperaturze i wilgotności.

Funkcjonujące nierzadko w przedsiębiorstwach konwencjonalne rejestratory danych siłą rzeczy muszą być odczytywane w sposób indywidualny, a tym samym czasochłonny, ponieważ wymagają zaangażowania osoby lub osób do ich zbierania. W ten sposób proces analizy i ewentualna korekta ustawień oddalona jest w czasie i może doprowadzić do wzrostu czynników działających negatywnie na wszelkie produkty żywnościowe. Proponowane przez ZUEA AUTOMATYKA przewodowe i bezprzewodowe systemy monitoringu temperatury i wilgotności spełniają w każdym zakresie oczekiwania przedsiębiorców. Najnowszy bezprzewodowy system rejestracji danych to rozwiązanie pod każdym względem wydajne, atrakcyjne cenowo i gwarantujące najwyższej jakości monitoring wilgotności i temperatury danego otoczenia i obejmuje między innymi:

  • zestawy rejestratorów z obsługą Wi-Fi i dedykowaną aplikacją,
  • możliwość alarmowania przez SMS lub e-mail o przekroczeniach zadanych wartości temperatur i wilgotności,
  • automatyczną archiwizację danych pomiarowych uzyskanych poprzez monitoring temperatury, wilgotności, ciśnienia, CO2 itp.,
  • automatyczne tworzenie raportów,
  • możliwość przywołania danych, zarządzania nimi i analizowania poprzez smartfon lub tablet.

Zdecydowanie najważniejszą zaletą naszego systemu jest prosta obsługa, błyskawiczna transmisja danych, brak konieczności instalacji kablowej oraz atrakcyjna cena i tania konserwacja.