Odnawialne źródła energii

Instalacje fotowoltaiczne

 

Inteligentne systemy PV

Ogniwa fotowoltaiczne to inwestycja która ma na celu zmniejszenie a nawet wyeliminowanie kosztów za energię elektryczną zwłaszcza przy jej systematycznym wzroście około 3,3% rocznie jak i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
Zakłady produkcyjne oraz budynki administracyjne nie rozłącznie wykorzystują energię elektryczną do swojej działalności a w dzisiejszych czasach chcąc utrzymać konkurencyjność duży nacisk kładzie się na zmniejszanie kosztów produkcji.

Instalacje PV stały się teraz inteligentne i bardziej bezpieczne dzięki optymalizacji mocy modułów fotowoltaicznych.Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zwiększyć uzysk energii do 25% w porównaniu z tradycyjnymi instalacjami.System posiada dodatkowe zalety jakim jest bezpieczeństwo przeciw pożarowe oraz system bezpiecznego napięcia DC - 1 moduł = 1V. Niewątpliwie dużą zaletą systemu jest jego elastyczność oraz monitoring każdego z modułów jak i inwertera.

Zakładając że każda jednostka posiada powierzchnie dachową lub grunt na tego typu instalację PV można przyjąć o możliwości redukcji kosztów za energię elektryczną.
Dla mikro instalacji do 40 kW stosuje się uproszczoną procedure przyłączeniową do sieci energetycznej bez dodatkowych kosztów. System net-meting pozwala na okresowe rozliczenie zużytej i oddanej energii do sieci w taki sposób bilansujemy nadmiar wyprodukowanej energii pomiędzy okresem letnim a zimowym.
Instalacja fotowoltaiczna zwraca się na przełomie kilku lat a producenci modułów oraz inwerterów oferują gwarancję na swoje produkty nawet do 25 lat więc z powodzeniem można powiedzieć o zwrocie inwestycji i oszczędnościach przez kolejne lata.

      Oferta:

  • Projektowanie instalacji 
  • Profesjonalny montaż
  • Serwis  

       INSTALACJE :  SIECIOWE - AUTONOMICZNE - HYBRYDOWE
liczba odwiedzin: 61469 online: 1
Copyright © ZUEAUTOMATYKA. - Wszelkie prawa zastrzeżonee.
ZUEA BIAŁKOWSKI | Boruja Kościelna 52K | 64-300 Nowy Tomyśl
tel.: +48 608 639 643
bialowski.krzysztof@interia.pl, zueautomatyka@gmail.com