Bieżący monitoring klimatu w kompostowni

Sterownik mikroklimatu do produkcji kompostu to wysokiej jakości urządzenie, które za pośrednictwem urządzeń wykonawczych utrzymuje stabilnie temperaturę,wilgotność oraz tlen w tunelach z pryzmą. Jego działanie opiera się na podstawie dostarczanej informacji o zawartości tlenu i temperatury w powietrzu procesowym. Zindywidualizowane ustawienia pomogą Państwu w łatwiejszym, szybszym i bardziej ekonomicznym procesie zarządzania klimatem w kompostowni. Z naszej oferty korzystają przede wszystkim klienci biznesowi, których zakłady produkcyjne znajdują się na terenie województwa Wielkopolska.

Sterowanie klimatem w kompostowni – Wielkopolska

Naszym Klientom proponujemy szereg usług, dzięki którym optimum temperaturowe danego procesu będzie zindywidualizowane i dopasowane do preferencji. Ponadto, proponowany przez nas system może być wyposażony w kilka punktów pomiarowych kompostu, co umożliwi szybszą ocenę rozkładu temperatury wewnątrz warstw pryzmy. Sterowanie klimatem w kompostowni ma za zadanie regulować fazę płynną, stale mierzyć stężenie tlenu oraz temperatury i wilgotności powietrza wlotowego, płynie regulując dopływ świeżego powietrza. Zautomatyzowany system w momencie przekroczenia granicy ryzyka zasygnalizuje zmianę w centralnym komputerze, dzięki czemu możliwa jest szybsza reakcja i nadzór nad pozostałą produkcją z jednego miejsca.

Sterownik mikroklimatu do produkcji kompostu – Wielkopolska

Sterownik mikroklimatu poprzez zastosowany algorytm steruje urządzeniami wykonawczymi w zakresie: ogrzewania, chłodzenia, nawilżania i odpowiedniej wentylacji pomieszczeń produkcyjnych. Sterowanie odbywa się automatycznie z centralnego komputera lub poprzez nadzór z wykorzystaniem telefonu, czy też tabletu. Wszystkie parametry uzyskiwane poprzez stałą analizę systemu sterowania mikroklimatem procesu produkcji są od razu zapisywane, co pozwala na monitorowanie i ewentualne przeprowadzenie odpowiedniej korekty wcześniej ustalonych parametrów.